Obserwatorzy

środa, 3 czerwca 2015

Howlit wire wrapping

Zaczął się mój piwniczny sezon na meble pełną parą i zaniedbałam nieco biżuterię. Ale jedna zdarzy mi się od czasu do czasu wieczorkiem coś ukręcić:-)
Wisiorek z howlitu barwionego na turkus i przekładki z cyrkoniami. Do oplatania użyłam drutu 0,8 mm i oplotłam go drutem 0,4mmSkoro nie koraliki tylko kamień to obowiązkowo garść informacji na jego temat

HOWLIT
Howlit, Howlite – minerał z grupy krzemianów, należy do grupy minerałów rzadkich. Nazwa minerału pochodzi od nazwiska kanadyjskiego mineraloga i chemika H. Howa, który w XIX  wieku 1878r. odkrył go w Nowej Szkocji, jako pierwszy opisał oraz określił jego skład chemiczny.  Jego naturalnym kolorem jest mleczna biel, często poprzecinana ciemnobrązowymi lub czarnymi paskami. Minerał poszukiwany przez kolekcjonerów.
W dzisiejszych czasach coraz częściej stykamy się z: agresją, wyścigiem szczurów, kopaniem pod kimś dołków, czy też ze zdradami lub nielojalnością. Ludzie dążą do określonych celów kosztem przyjaźni, miłości, a słowo lojalność przestało mieć jakąkolwiek wartość dla wielu ludzi. Często zastanawiamy się, co zrobić? Jakiej magii czy amuletu użyć? Kupujemy Pentagram, palimy świeczki, wystrzegamy się drabiny, czarnego kota, czy piątku 13. A mimo wszystko nie zawsze czujemy się bezpieczni i pewni siebie w relacjach z innymi ludźmi.
Wielu z Nas przeżywało traumatyczne chwile po zdradzie partnera, oszustwie przyjaciela, czy nielojalności ze strony rodziny czy bliskich. W takich chwilach warto mieć przy sobie Howlit, mały, biały kamień z drobnymi żyłkami, czasem farbowany na Lapis Lazuli, malachit, turkus. Howlit jest kamieniem ochronnym, budzi naszą intuicję, dba o nasze finanse, przyspiesza naszą karierę. Kamień ten często dodaje siły młodym ludziom kreującym swoją karierę, ułatwia kontakty ze starszymi często nieprzyjaznymi osobami, dodaje powagi, blasku i autorytetu. Ułatwia osiągnięcie sukcesu i prestiżu zawodowego. Farbowany na niebiesko pracuje dla nas podobnie jak Turkus, poprawia naszą intuicję w sprawach finansowych. Budzi naszą kreatywność i popycha do właściwych działań.
Mając nadzieję na nową relację z potencjalnym partnerem\\partnerką często nie zauważamy prawdziwej twarzy czy intencji wybranej przez nas osoby. Zakładamy, że będzie to jedyny mężczyzna czy kobieta, który da nam szczęście, miłość i bezpieczeństwo. Jednak życie potrafi w gorzki sposób zweryfikować te relacje. Dlatego też, warto taką osobę obdarować Howlitem. Kamień ten powoduje czystość intencji osoby przez nas wybranej. Dzięki jego działaniu udaje nam się ustrzec przed zdradą, wykorzystaniem, czy też nieczystymi intencjami naszego wybranka.
Używając Howlitu możemy uciec się do pewnego rodzaju podstępu. Nie musimy oficjalnie obdarowywać daną osobę Howlitem wystarczy, że podrzucimy go do mieszkania ukochanej\\ukochanego lub będziemy zabierać Howlit na spotkania. Podobnego fortelu możemy użyć w biznesie. Warto wtedy podrzucić Howlit do biura, siedziby czy sklepu naszego kontrahenta, aby chronił nas przed nieczystymi intencjami ze strony partnera w biznesie. Howlit możemy również umieścić w naszej skrzynce pocztowej, czy blisko komputera lub miejsca pracy, będzie wtedy chronił nas przed złymi wiadomościami czy pismami z urzędu.
Jeżeli zależy nam na prawdomówności partnera czy kontrahenta możemy poczęstować go kawą, herbatą przygotowaną na bazie wody, w której umieszczony był Howlit. Wystarczy wtedy wrzucić kamień do wody, z której mamy przygotować napój, a kłamstwo, nieszczerość nie będzie mogło wyjść przez gardło naszego partnera czy kontrahenta lub będzie on kłamał bardzo nieudolnie, co oczywiście zbudzi naszą czujność.

 Specjalnie na Link party
http://divianaart.blogspot.com/2015/06/linkowe-party-5.html


 

9 komentarzy:

 1. Piękny jest ten howlitowy wisiorek. Jeszcze garść informacji o zaletach tego kamienia, niczym magiczna różdżka przywołująca tyle wspaniałości tego zakłamanego świata.
  Pozdrawiam bardzo gorąco.)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Godzina publikacji komentarza, przesunięta w czasie. Jest teraz: 23.20.

   Usuń
 2. Twoje posty są bardzo bogate w ciekawostki choć tak osobiście nie wierzę w kamienie i inne zabobony,ale ciekawostki lubię i Twoje wisiorki skąd Ty bierzesz pomysły doceniam Twoją inwestycje -pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepraszam za chochlika pod koniec komentarza bo chodziło mi oczywiście o inwencję,a nie inwestycje mam nadzieję,że ta pomyłka spowodowała u Ciebie tylko dobry humor

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękny jest Twój wisiorek z tych delikatnych drucików. Podziwiam i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniały jest ten wisiorek, pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny,ten kolor jest fantastyczny ♥

  OdpowiedzUsuń