Obserwatorzy

sobota, 25 kwietnia 2015

Turkusowy Howlit - kamień mądrości

Przedstawiam wszystkim wisiorek z Turkusowego Howlitu.
Kamień owinięty w posrebrzany drucik metodą wire wrappng.
 Kamień oprawiłam już kilka tygodni temu, ale jakoś nie miałam czasu zrobić zdjęć. Dopiero znalezione wczoraj przeze mnie wyzwanie zmobilizowało mnie żebym w końcu zajęła się tym niezwykłym kamieniem.
 

A tak wygląda od tyłu


 Banerek wyzwania:
http://13artspl.blogspot.ie/2015/04/april-challenge-29-favorite-color.html

Oraz Linkowe Party 2 :
http://divianaart.blogspot.com/2015/04/linkowe-party-2.html

 
 

A teraz garść informacji na temat kamienia:Holwit - Uspokaja i uczy cierpliwości
Howlit, Howlite – minerał z grupy krzemianów, należy do grupy minerałów rzadkich. Nazwa minerału pochodzi od nazwiska kanadyjskiego mineraloga i chemika H. Howa, który w XIX  wieku 1878r. odkrył go w Nowej Szkocji, jako pierwszy opisał oraz określił jego skład chemiczny.  Jego naturalnym kolorem jest mleczna biel, często poprzecinana ciemnobrązowymi lub czarnymi paskami. Minerał poszukiwany przez kolekcjonerów.
Ten kamień przyda się osobie uczącej się, jego energia to połączenie mocy rozumowania ze zdolnością obserwacji i cierpliwością, korzystnie wpływa też na pamięć. Używaj tego kamienia jako kamienia osobistego jeśli chcesz odczuwać stały postęp w tym co robisz i odnieść sukces. Da Ci siłę radzenia sobie w obliczu krytykantów i malkontentów. Osoby zainteresowane tematami ezoterycznymi może zaciekawi, że howlit otwiera wrota do innych wymiarów oraz wiadomości z poprzednich wcieleń.
Howlit w sferze fizycznej wzmacnia przemianę materii, kości, stawy, zęby, paznokcie, więzadła i ścięgna .Jest pomocny w regulowaniu gospodarki kwasowo-zasadowej w organizmie.
Howlit w sferze duchowej symbolizuje dążenie człowieka do światła.  Pobudza w nas zaufanie do otoczenia. To zaufanie związane jest z lekkością , radością i wiarą że  Bóg o nas dba. W przypadku zupełnego braku zaufania można użyć dodatkowo kwarc różowy.
Howlit chroni nas przed wahaniami uczuć. Umożliwia spokojne i rozsądne rozmowy. Jest dobrym kamieniem dla tych co mają bogate życie duchowe.  Nadaje się do medytacji. Przynosi nam głęboki i spokojny sen. Chroni przed koszmarami. Howlit pochłania agresję skierowaną przeciwko nam. Za pomocą tego kamienia możemy w danej osobie na odległość przemienić negatywy w pozytywne cechy. 
 Mając nadzieję na nową relację z potencjalnym partnerem\\partnerką często nie zauważamy prawdziwej twarzy czy intencji wybranej przez nas osoby. Zakładamy, że będzie to jedyny mężczyzna czy kobieta, który da nam szczęście, miłość i bezpieczeństwo. Jednak życie potrafi w gorzki sposób zweryfikować te relacje. Dlatego też, warto taką osobę obdarować Howlitem. Kamień ten powoduje czystość intencji osoby przez nas wybranej. Dzięki jego działaniu udaje nam się ustrzec przed zdradą, wykorzystaniem, czy też nieczystymi intencjami naszego wybranka.
               Używając Howlitu możemy uciec się do pewnego rodzaju podstępu. Nie musimy oficjalnie obdarowywać daną osobę Howlitem wystarczy, że podrzucimy go do mieszkania ukochanej\\ukochanego lub będziemy zabierać Howlit na spotkania. Podobnego fortelu możemy użyć w biznesie. Warto wtedy podrzucić Howlit do biura, siedziby czy sklepu naszego kontrahenta, aby chronił nas przed nieczystymi intencjami ze strony partnera w biznesie. Howlit możemy również umieścić w naszej skrzynce pocztowej, czy blisko komputera lub miejsca pracy, będzie wtedy chronił nas przed złymi wiadomościami czy pismami z urzędu.
               Jeżeli zależy nam na prawdomówności partnera czy kontrahenta możemy poczęstować go kawą, herbatą przygotowaną na bazie wody, w której umieszczony był Howlit. Wystarczy wtedy wrzucić kamień do wody, z której mamy przygotować napój, a kłamstwo, nieszczerość nie będzie mogło wyjść przez gardło naszego partnera czy kontrahenta lub będzie on kłamał bardzo nieudolnie, co oczywiście zbudzi naszą czujność.
Właściwości magiczne:
Howlit to kamień mądrości, otwiera umysł na informacje i wiedzę, nie tylko książkową ale również intuicyjną. Energia howlitu mobilizuje do nauki i poznawania, otwiera również wrota do innych wymiarów. Howlit uspokaja i uczy cierpliwości, jest doskonałym kamieniem do medytacji i na spokojny sen. Ucisza umysł i eliminuje napięcie. Przydaje się gdy ma się do czynienia z ludźmi gwałtownymi i wybuchowymi, uodparnia na ich agresję.
Biały Howlit zapewnia wysoki poziom zintegrowania, otwartość i brak wrogości we wzajemnej komunikacji. Dlatego jest bardzo przydatny na wielkich spotkaniach rodzinnych i w instytucjach gdzie istnieją podziały. Sprzyja także burzy mózgów.
Niebieski Howlit obdarza dom licznymi błogosławieństwami. Sprawia że wartość naszego majątku wzrośnie i zrobimy najlepsze interesy, kupując coś lub sprzedając. W pracy przyśpieszy znaczny sukces i doda nam sił do wewnętrznych tarć lub intryg. Jest to kamień chroniący i wzmacniający ludzi młodych przeżywających konflikt ze starszym pokoleniem, a także wszystkich, którzy pragną wycofać się z wyścigu szczurów. Niebieski howlit pomaga przypomnieć sobie sny i zrozumieć ich przekaz.
Howlit malachitowy (kamień wiedzy i mądrości)
Howlit to kamień mądrości, otwiera umysł na informacje i wiedzę, nie tylko książkową ale również intuicyjną. Energia howlitu mobilizuje do nauki i poznawania, otwiera również wrota do innych wymiarów. Howlit uspokaja i uczy cierpliwości, jest doskonałym kamieniem do medytacji i na spokojny sen. Ucisza umysł i eliminuje napięcie. Przydaje się gdy ma się do czynienia z ludźmi gwałtownymi i wybuchowymi, uodparnia na ich agresję.
Howlit występuje w Kandzie oraz USA. Największe okazy pochodzą z pustyni Mojawe - ich masa dochodzi do kilkuset kg. Mimo znacznej miękkości wykorzystywany jest jako kamień dekoracyjny i jubilerski. 

16 komentarzy:

 1. Piękny wisiorek :) Ciekawe ile mocy ma w sobie taki kamyk...wiem,że dla wielu ludzi takie rzeczy mają duże znaczenie.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może mieć tyle mocy w ile uwierzymy.... ale tak na prawdę to tylko my mamy moc, a kamień może tylko nieco pomóc wzmocnić :-)

   Usuń
 2. Pięknota! Cudnie opleciony kamyk...
  Podziwiam jak zawsze :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :-) Cały czas ćwiczę żeby dojść do perfekcji.

   Usuń
 3. jejku jakie cudowne sploty, same w sobie już mi się podobają, a z kamieniem odlotowe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że się podobają moje prace:-)

   Usuń
 4. Piękny wisiorek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niesamowity! :-) Misterne te "zakrętasy".

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękny i zapewne pracochłonny wisiorek:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest bardziej pracochłonny niż meble, które najbardziej lubię robić :)

   Usuń
 7. So beautiful! Thanks for joining us at 13 arts!♥♥♥

  OdpowiedzUsuń
 8. a takie uwielbia moja córa - narkotycznie uzależniona od niebieskości ;-D

  OdpowiedzUsuń