Obserwatorzy

poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Ziarenko KAWY - Bawole Oko

Dzisiaj chcę pokazać wisior z Bawolego Oka który nazwałam "Ziarenko Kawy"
Zarówno kształt jak i kolor tego pięknego Bawolego Oka do złudzenia przypominał ziarenko kawy.
Dodatkowo "Ziarenko" oplotłam drutem posrebrzanym w kształcie gałązki kawowca z listkiem.
Wisior zrobiłam specjalnie na wyzwanie Turkusowego Hamaku - "KAWA"

 


 A teraz chcę go pokazać w Linkowym Party 2 u Diany
http://divianaart.blogspot.com/2015/04/linkowe-party-2.html


 I jak zwykle garść informacji na temat "Ziarenka"


Bawole Oko

Kwarcowe bawole oko – czerwonobrunatna lub brunatna , nieprzezroczysta odmiana kwarcu, która wykazuje optyczny efekt kociego oka w postaci przemieszczającej się, pasowej migotliwości.
Efekt ten wywołują włókniste wrostki silnie utlenionego krokidolitu , rzadziej crossytu, czy tremolitu. W kwarcowym bawolim oku minerały te zostały zastąpione przez tlenki i wodorotlenki żelaza – głównie hematytu i goethytu.
Kwarcowe bawole oko współwystępuje zazwyczaj z kwarcowym tygrysim okiem, od którego jest jednak znacznie rzadziej spotykane.
Jeśli chodzi o materialny aspekt życia ma podobne właściwości jak tygrysie, ale, jakby to powiedzieć – jest bardziej „bycze”, bardziej stawia na „mieć”, przyciąga bogactwo materialne, umacnia, stabilizuje bądź je ochrania. Jeśli zaś ktoś nie ma widoków na bycie bogatym umożliwia mu dopasowanie się do zmiennych warunków, daje poczucie bezpieczeństwa (co jest bardzo ważne, jak się jest biednym). Wzmacnia wytrwałość, skupienie i wycisza zbyt wybujały temperament, w ogóle obdarza energią typu byczego: spokojną, cierpliwą, skoncentrowaną na celu który chce się osiągnąć i niewzruszoną, pozytywnie upartą. W terapii używany przy przeziębieniach, bronchicie, astmie, wspomaga leczenie chronicznych chorób, reumatyzmu, dolegliwości trawiennych spowodowanych obżarstwem lub emocjami a konkretnie na boleści i
niestrawność. Zresztą podobnie działają niektóre kamienie w różnych odcieniach żółci, zielonego bądź niebieskiego, w zależności czym te dolegliwości są spowodowane, czasami łączy się je.

 

5 komentarzy:

  1. Podziwiam biżuterię wykonaną tą techniką, jak dla mnie to "wyższa szkoła jazdy". Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękny wisior faktycznie wygląda jak ziarno kawy,a do tego jest w ślicznym kolorze pozdrawiam cieplutko :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo ciekawie się prezentuje :)

    OdpowiedzUsuń