Obserwatorzy

środa, 15 kwietnia 2015

Agat na ŁYŻECZCE - UPCYKILNG

Podano do stołu - "Agat na Łyżeczce" danie główne


Gdyby nie wyzwanie Kreatywnego Kufra Upcykling - METAL to chyba w życiu nie wpadłabym na to żeby do biżuterii wykorzystać walające się pojedyncze sztućce od zdezolowanych kompletów. 
I tak powstał zielony Agat na łyżeczce i głowa pełna pomysłów do wykorzystania i przerobienia innych sztućców (w przygotowaniu mam widelec)- tak przy okazji zbieram stare niepotrzebne widelce, noże, łyżki, łyżeczki i inne różności:).

A, że najbardziej mnie kręci kręcenie druta i i tego elementu metalu nie mogło zabraknąć w mojej pracy.

 Banerek z wyzwaniem:Garść informacji na temat Agatu - powtórka z wcześniejszego posta:

 
AGAT
Agat jest kamieniem półszlachetnym. Jest to wielobarwna odmiana chalcedonu odznaczająca się koncentryczną lub rzadziej warstwową budową. Ze względu na rodzaj barw oraz rysunku wyróżnia się kilkadziesiąt odmian agatów, np.: dendrytowe, stratyfikowane, krajobrazowe, wstęgowe, mszyste, brekcjowate, koliste, gwiaździste.
Nazwa pochodzi od rzeki Achates (dzisiejsza nazwa Dirillo) na południu Sycylii we Włoszech, gdzie Agaty wydobywano już od starożytności. Agat (gr. agathos = dobry). Nazywany kamieniem sukcesu.
Od zarania dziejów ludzie wierzyli w dobroczynną moc kamieni szlachetnych i minerałów. Miały nie tylko przyciągać szczęście, ale też chronić przed wszelkim złem. Nic więc dziwnego, że magowie za ich pomocą szukali sposobu wpływania na niszczycielskie siły natury. Jednym z takich kamieni chroniących przed pogodowymi niebezpieczeństwami był agat. Już starożytny rzymski pisarz Pliniusz głosił, że kamień ten strzeże człowieka i jego dobytek przed niszczycielskimi skutkami piorunów i ulew.
Ale Agat to minerał, który nie tylko chroni człowieka, ale przede wszystkim obdarza go radością i przywraca mu spokój ducha, tak jak po burzy pojawia się słońce. To dobry kamień dla rodzin, aby żyły w zgodzie. Agat uchodzi za symbol bogactwa i długiego, udanego życia. Chroni noszącą go osobę przed wszelkim złem i dodaje sił witalnych. Wpływa pozytywnie na wzrok i skórę, łagodzi bóle głowy i gorączki. Aktywizuje siły obronne organizmu. Agat pomaga rozładować wewnętrzne napięcia i rozbudza popęd seksualny. Zapewnia też poczucie bezpieczeństwa.
Cieleśnie strzeże on Twojej integralności. Daje Ci moc w opieraniu się nieprzyjaznym myślom. Chroni osobę, która go nosi, wzmacnia serce i daje nam nową odwagę. Dobry kamień na początku drogi byś mógł stawić czoła wyzwaniom, do których chcesz stanąć
Agat jest kamieniem dla zranionych dusz, które muszą zaczerpnąć nowej odwagi. A zranieni zostaliśmy w końcu wszyscy w jakimś punkcie naszego życia. Duchowo stwarza spokój w mózgu i umożliwia nowy porządek bez stresu. Wyostrza wzrok i rozjaśnia ducha. Daje oparcie w ciężkich czasach i ochrania osobę noszącą go.  

9 komentarzy:

 1. Fajny pomysł :)
  A wykonanie genialne :))
  Chcemy więcej!!1
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 2. Zachwycające ! Wygląda po prostu niesamowicie - to tło stworzone dla kamienia przez łyżeczkę i te delikatne zawijaski :) Ogólnie łyżeczki bym nie zauważyła, gdyby nie opis.
  Ciekawa jestem, co wyjdzie z widelca :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie skończyłam widelec - jutro za dnia zrobię zdjęcia :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł, na prawdę dzięki tej łyżeczce agat jest z centrum uwagi, wspaniały upcykling! Bravissimo! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wieszczę podium... genialnie na tej łyżeczce! Czekam na widelec, tu jeszcze więcej możliwości... już spotkałam się z takimi widelcowymi wywijańcami w necie, ciekawa jestem Twojej pracy.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Wieszczę podium... genialnie na tej łyżeczce! Czekam na widelec, tu jeszcze więcej możliwości... już spotkałam się z takimi widelcowymi wywijańcami w necie, ciekawa jestem Twojej pracy.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. O! Dziękuję :-) Biegnę wystawić widelec.....

  OdpowiedzUsuń
 8. Przecudna praca! Jestem pod ogromnym wrażeniem, zawsze chciałam nauczyć się tak kręcić druta:)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń