Obserwatorzy

środa, 14 stycznia 2015

Jadeit
Przedstawiam komplet z jadeitu - naszyjnik i kolczyki oplątane drutem posrebrzanym na rzemieniu z naturalnej skóry.
JADEIT

jest minerałem znanym także pod nazwą żad imperialny (przeźroczysty, szmaragdowozielony) - najbardziej znaną - która to też rozciąga się na nefryty. Minerał ten występuje w wielobarwnych bryłach o różnych kolorach: zielonym, pomarańczowym, brązowym, niebieskim, kremowym, białym, lawendowym, czerwonym, perłowym, szarym i czarnym. Czasem kolory się mieszają i tworzą wzory lub żyłki w skale. Jest bardzo rzadkim minerałem i rzadko też tworzy dobrze wykształcone kryształy, ale za to najczęściej występuje w postaci zbitej masy mikrokrystalicznej, włóknistej tworząc skupienia ziarniste lub włókniste agregaty. Również najczęściej jest lśniąco zielony, przeświecający lub przeźroczysty. Współwystępuje z diopsydem, egirynem, glaukofanem, albitem, granatem, a z egirynem i omfacytem tworzy szereg jadeitu. Skupiska jadeitu mogą osiągnąć masę kilku ton, ale nie wszystkie minerały mogą się przydać jako materiał jubilerski. Jadeit jest też cenionym materiałem rzeźbiarskim, o którego wartości decyduje nie tylko artyzm artysty, ale również jakość użytego kamienia i jego barwa.
 Jadeit jest szczególnie wskazany dla osób mających problemy z wyrażaniem uczuć. W związku z tym, że balansuje ciała astralne, emocjonalne i eteryczne tak, aby działały jako jedność, przynosi spokój i odprężenie. Harmonizuje także i odnawia związki z ziemią.
Otwiera umysł na piękno wszechświata i sprzyja rozwojowi duchowemu. Dzięki swojemu wpływowi na serce pogłębia związane z nim uczucia.
Jako amulet jadeit powinien być noszony bezpośrednio na ciele (naszyjnik, wisiorek, bransoletka). Zapewniać to ma nie tylko dobrobyt, ale długie i szczęśliwe życie.
Astrologicznie jadeit jest związany ze znakami Ryb, Raka i Wagi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz