Obserwatorzy

poniedziałek, 2 lutego 2015

JASPIS MOOKAIT

JASPIS MOOKAIT

Zawieszka z Jaspisu Mookait opleciona i zamknięta w ramce z drutu miedzianego zawieszona na rzemieniu z naturalnej skóry.JASPIS (nazwa pochodzi od greckiego słowa iaspis - cętkowany kamień) — skała osadowa, zbita, drobnoziarnista, zbudowana z chalcedonu i kwarcu – występują one w zmiennych proporcjach. Zawiera różne minerały spełniające rolę domieszek są to: hematyt, goethyt, magnetyt, mangan, chloryty, aktynolit, epidot, zoisyt. Związki żelaza nadają jaspisom barwę brązową, żółtą, czerwoną lub zieloną.

MOOKAIT (MOKAIT) - odmiana jaspisu o barwach zmieniających się od miodowożółtej poprzez żółtobrunatną do brunatnej, a niekiedy nawet brunatnoczerwonej lub czerwonofioletowej. Nazwa pochodzi od aborygeńskiego słowa oznaczającego płynącą (dosłownie - biegnącą) wodę.

Mookait jest kamieniem ułatwiającym podejmowanie decyzji. Jest idealny dla osób poszukujących inspiracji, pomysłów lub pracy. Zapewnia ogólną ochronę, pomaga odzyskać siły. Według dawnych wierzeń pomaga przy leczeniu żołądka i tarczycy, wspomaga odchudzanie. Pomaga w strachu i depresji, sprzyja medytacji.
Jest to szczęśliwy kamień dla znaku Lwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz